Novinky od firmy Tillig

Pokusil jsem se nafotit (fotil jsem při špatném světle...) dvě z horkých novinek na rok 2010, které právě přišly na pult.

V36

Dnes již kultovní lokomotiva, které se v reálu vyskytovala na seřadištích, vlečkách a lokálkách bývalé DR. Několik exemplářů zůstalo po válce i u ČSD, ty však byly záhy odprodané na vlečky.

Kompletně přepracovaný model je, podle mého soudu, udělaný podle současných technologických možností. Je na něm hodně detailů, jemně provedených, které na původním modelu nebyly. Model svítí ve směru jízdy, barva světel je teplá bílá. Kola a rozvody jsou jemně provedené. Model má klidný, tichý a vyrovnaný chod. Překvapily mně dosazená madla a žebřík už z výroby. To jsem u Tilliga nečekal. Subjektivně – model na mně působí velmi solidním dojmem a pokud Tillig někdy udělá verzi ČSD, rozhodně si ho do své sbírky pořídím.

V36 V36 V36 V36 V36 V36 V36 V36 V36 V36 V36

Chladící vůz Ibbhgss

Chladící vůz v provedení bývalé DR. Na českých kolejích se těchto vozů proháněla spousta. Časem jistě firma Tillig vyrobí i českou verzi modelu.

Podle balení a některých detailů tipuju na výrobu v Číně. Těžko říct, jestli tam dělají pouze výlisky a montáž s povrchovkou se dodělává v Sebnitz, to nevím. Ale ať tak či tak, na modelu to není vidět. Snad jen spodek (dno) vozu je malinko zjednodušený. Pojezd vozu má kvůli svému rozvoru natáčecí nápravy. Vůz jezdí s jistotou, nijak se nekymácí ani nehoupe. V porovnání s vozy Shimmns od firmy Kuehna má o něco větší jízdní odpor (ze stejného kopce nedojede tak daleko..) Povrch modelu má velmi čistý potisk, detaily zámků a pantů okolo dveří jsou potištěny čistě, bez přesahů. Model jistě obohatí každou soupravu provozovanou ve IV. epoše a na začátku ep.V. Subjektivně – jde o solidní model, který jistě najde své místo na všech domácích kolejištích.

Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss Chladící vůz Ibbhgss