Novinky Tillig říjen 2013

Dnes vám představím několik novinek, které na trh uvedla firma Tillig.

1. Set 01641 – set patrových vozů na převoz aut

Důvod ke vzniku těchto vozů popisuji zde

Nyní se na trh dostávají modely v provedení ČD, které byly pronajaty od slovenské společnosti ZXBenet. Tyto vozy dodnes na českých kolejích potkáte, byť už bez loga ČD. Nadále vozy pendlují mezi Prahou a Košicemi a sem tam občas si „odskočí“ i na jinou relaci.

Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut Set patrových vozů na převoz aut

2. Model BR 220 společnosti DB

Tento model je další barevnou verzí této „západo“německé legendy. Model lokomotivy je „doma“ v depu Norimberk a tak si model můžeme s trochou fantazie představit třeba na rychlíku z Norimberku do Československa….

BR 220 BR 220 BR 220 BR 220 BR 220 BR 220 BR 220

3. Výsypné vozy 15350 a 15351

Zatímco 15350 je model vozu, který již uvedený byl – nyní však s novým číslem vozu, vůz 15351 je novinkou. Předloha modelu spadá do V. epochy a DB. I dnes je tento vůz častým návštěvníkem českých kolejí, já sám ho občas vídám na českolipském nádraží (naposledy jich jelo 27, plně naložených táhly/tlačily to čtyři kotle… :) ). Tedy pro milovníky páté epochy a relativně moderních vozů, je tento vůz ideální.

Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz Výsypný vůz

4. Plošinový vůz Res 15588

Tento vůz doplňuje set, který jsem uváděl zde

Res Res Res Res